מחפשת עבודה בגני ילדים ? קבלי 9 טיפים לראיון עבודה מוצלח

לאחר שלב חיפוש עבודה ושליחת קורות חיים מגיע גם שלב ראיון עבודה. הראיון הוא אחד מהשלבים החשובים והקריטיים ביותר שתעברו בתהליך המיון למשרה בגני ילדים. גם אם אתן מכוונות להיות סייעות ומטפלות הראיון והרושם הראשוני שתצרו ככל הנראה יקבע את המשך דרככם בארגון אליו אתן מכוונות. ריכזנו עבורכן 9 טיפים לראיון עבודה החל משלב קורות החיים דרך שלב הראיון הטלפוני ועד לשלב הראיון הפרונטלי ושפת הגוף שאתן צריכות .לשדר במהלך הראיון

  1. איפה ואצל מי – נכון, עצם העובדה שמישהו סוף סוף התקשר לזמן אתכם לראיון עבודה למשחקה שכל כך חשקתם בה הכנה לראיון עבודה גורמת לנו להתבלבל ולעשות טעויות בסיסיות מאוד, לכן קודם כל זכרו לנשום רגע, לקחת עט ונייר ולרשום. באיזו חברה מדובר?, לאיזה תפקיד?, אצל מי יתקיים הראיון.
  2. באיזה גן ילדים הראיון יתקיים ומתי – פעמים רבות קבענו מספר ראיונות ולכן חשוב שנעשה סדר על מנת שלא נתבלבל וניקלע למצב לא נעים.
  3. הגישה איתה תגיעו לראיון העבודה – לאחר שעשינו הכנה לראיון חשוב לזכור שהגישה איתה תגיעו לראיון העבודה צריכה להיות גישה תחרותית, כלומר אתם צריכים לדעת שבמקביל אליכם ישנם מועמדים נוספים, לכן בראיונות עבודה עליכן לשדר שאתן מתאימות ולהגיע לראיון עם ביטחון, לא לחשוש ולשדר רעב להצליח וללמוד. תאמינו כי המשרה הזו עומדת להיות שלכם ותאמינו שאתם מתאימים. יחד עם זאת חשוב לשדר אמינות ולא להפריז ביכולות שלכם. אפשר בהחלט להציג את עצמכם כאנשים בעלי יכולות גבוהות אך חשוב לא להגזים
  4. למה אני – כאשר מזמנים אותך לראיון כנראה שיש משהו בקורות החיים שלך שמתאים ליכולות והכלים הדרושים למשרה בגני ילדים אליה זומנת לראיון. בהכנה לראיון חשוב להצליב נתונים, ללמוד את ליבת התפקיד, לדעת אלו מיומנויות ונתונים יש לי שיכולים להתאים לתפקיד ולהדגיש אותם במהלך הראיון מספר פעמים (אך יותר מידי). בנוסף חשוב לדעת מה היתרון היחסי שלי על פני האחרים: ניסיון, לימודים אקדמיים וכדומה.
  5. מה ללבוש – חשוב להתאים את הלבוש שלכם למקום אליו אתם מגיעים. נשים, הימנעו מאיפור מוגזם מידי תכשיטים ויותר מידי בושם – זהו רושם ראשוני שאתם יוצרים אצל המראיין. בדרך כלל חשוב עדיף ללכת על בטוח עם מכנס מחויט או ג'ינס כהה, חולצה מכבדת ונעליים סגורות.
  6. מתי להגיע – הגיעו בזמן ואף לפני הזמן למקום בו יתקיים הראיון. עדיף שתשבו בבית הקפה בקרבה למקום הראיון ותעברו על קו"ח שלכם והפרופיל העסקי שהכנתם על החברה. היכנסו לשירותים, בדקו את הופעתכם והיכנסו נינוחים לראיון. זכרו, מרגע שנכנסתם לבניין אתם בראיון (יכול להיות שמי שיראיין אתכם יעלה אתכם במעלית) ובזמן שאתם ממתינים מישהו בוחן אתכם ויעביר מידע זה למראיין. לכן הגעתם לקרבת המקום בו מתקיים הראיון – התנהגו בהתאם.
  7. שלב ההצגה העצמית – כחלק משלב הרושם הראשוני בראיון עבודה בדרך כלל השאלה הראשונה שישאלו אתכן היא: "ספרי לי על עצמך". גיל, תואר (סטודנט או בוגר), התמחות התואר, קורסים/סדנאות ו/או פרויקטים מיוחדים שלקחתם בהם חלק במסגרת הלימודים הם חלק מהדברים שעליכם להדגיש בשלב זה בראיון העבודה. בנוסף חשוב להדגיש את הניסיון הניסיון התעסוקתי שצברתן עד כה, יחד עם זאת הניסיון התעסוקתי שלכם יכול בהחלט להבליט אתכם על פני המתמודדים האחרים איתם אתן מתמודדות על התפקיד (גם עבודות סטודנטיאליות הן ניסיון תעסוקתי ואין לזלזל בהן!). לאחר מכן ספרו על השירות הצבאי שלכן ועל התפקיד אותו עשיתן – גם הוא חלק מהניסיון שלכן לכן אל תמעיטו בערכו. מומלץ מאוד לציין התנדבויות שעשיתן. התנדבויות מעידות פעמים רבות על אדם ערכי ויכולות להקנות לכן נקודות זכות נוספות אצל המראיין. חשוב מאוד להקשיב לצד השני להערות שלו, שפת הגוף שהוא משדר – כך תוכלו לדעת האם הוא באמת מתעניין ומקשיב לכן, והכלל החשוב ביותר בשלב ההצגה העצמית הוא זמן ההצגה – חשוב שההצגה העצמית לא תימשך יותר מ-2 דקות אחרת היא הופכת למתישה ולא יעילה.
  8. מהי נקודות החוזקה והחולשה שלך? – שאלה נוספת שיכולה לעלות בווריאציות שונות במהלך ראיון העבודה, היא מהי נקודות חוזק והחולשה שלך. חשוב לבחור תכונה שאתם חושבים הסובבים אתכם היום מתארים אתכם כך (לדוגמה: יחסי אנוש טובים, סדר וארגון, מקצועיות וכדומה).

 חשוב לבחור תכונה משמעותית לתפקיד וכזאת שהייתם אומרים שרוב הסובבים אתכם היו מתארים אתכם כך (לדוגמה: יחסי אנוש טובים, סדר וארגון, מקצועיות וכדומה).

נקודת החולשה – מה הייתם רוצים לשנות יחד עם זאת תוך כדי ציון כי בשנים האחרונות אתם מודעים לתכונה זו ואף עובדים עליה (לדוגמה: "הפרדה בין האישי למקצועי – בעבר הייתה לי בעיה לעשות הפרדה בין המקום האישי והמקצועי, אך עם השנים למדתי לעשות הפרדה בין השניים"). – רשימת מכולת – חשוב לא לבוא עם רשימת מכולת (תכונה או שתיים מספיקות) ושלכל תכונה שתבחרו תדעו לתת דוגמה אמיתית מהחיים אם תשאלו על כך .

(שימו לב – פרפקציוניזם היא לא דוגמה טובה לתכונה חיובית או שלילית! (אם בחרתם לציין אתה נסחו זאת במילים שונות

  1. למה דווקא אני? – -שאלה נוספת שיכולה לעלות במהלך הראיון היא למה אתן רוצות ו/או חושבות שאתן מתאימות לתפקיד אליו אתן מתראיינות. חשוב לדעת ולהבין לאיזה תפקיד אתם מתמודדים. לעשות עליו מחקר ולדעת מהן התכונות הקריטיות לתפקיד זה ואז תוכלו להבליט במהלך הראיון את התכונות הקיימות אצלכן לתפקיד זה.
  2. מה בעתיד – לרוב במהלך הראיון תעלה השאלה "אז איפה אתם רואים את עצמכן עוד כמה שנים?". חשוב מאוד לא לדבר על ניהול בצורה ישירה (לדוגמא: מנהלת גן ילדים), פעמים רבות הראיון הראשון למשרה בגן ילדים תפגשו את המנהל הישיר שלכן, כך שרצוי לא להראות לו שאתן רוצות את התפקיד שלו. חשוב שתדברו על התרומה שלכן לגן (מתוך כוח הכלים שצברתן בלימודים ובעבודה) וכמובן שתרצו ללמוד ולהתפתח. מנהל ירצו לשמוע כי עוד כמה חודשים תרצו לקבל קידום (גם אם זה באמת ככה).

אז לאחר שקיבלתן 9 טיפים לראיון עבודה מוצלח ולמדתן איך להתכונן לראיון עבודה בצורה הטובה ביותר נותר לכן להתחיל להפיץ את קורות החיים, לקבוע ראיונות עבודה ולשדר שפת גוף חיובית ועניינית ולמצוא את התפקיד עליו תמיד חלמתן עליה